Program Ara :

İndir İşteVMware ESXi nedir?

VMware ESXi nedir?Talha | 02.03.2023
4 (1 Oy)
VMware ESXi nedir?

VMware ESXi, bir sanallaştırma platformudur. Sanallaştırma, bir bilgisayarın fiziksel kaynaklarını sanal makineler (VM) olarak bölme işlemidir. Bu sanal makineler, bir bilgisayar üzerindeki donanım kaynaklarını kullanarak çalıştırılabilirler.

ESXi, VMware tarafından geliştirilen bir sanallaştırma platformudur. Bu platform, birden fazla sanal makineyi aynı anda çalıştırmak için kullanılabilir. Sanal makineler, aynı anda farklı işletim sistemleri çalıştırmak için kullanılabilir. Bu, bir bilgisayarın birden fazla işletim sistemini çalıştırmasına izin verir.

ESXi, ücretsiz ve lisanslı sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürüm, sınırlı özellikler sunar ve küçük işletmeler veya ev kullanıcıları için uygundur. Lisanslı sürüm, daha fazla özellik sunar ve büyük ölçekli işletmeler veya kurumsal kullanıcılar için daha uygun olabilir.

ESXi, yüksek performans ve güvenlik sağlamak için optimize edilmiştir. Sanal makineler, fiziksel bilgisayar kaynaklarını paylaşır ve ESXi, kaynakları etkili bir şekilde yönetmek için otomatik kaynak paylaşımı ve optimizasyonu sağlar. Bu da, kaynakların daha verimli kullanılmasına ve daha iyi bir performans elde edilmesine yardımcı olur.


İlginizi çekebilecek yazılar ;
Sitemizden indirdiğiniz programları virüs taramasından geçirdikten sonra kullanınız. İndirilen dosyalardan doğabilecek sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Kullanım Şartları | Hakkımızda | Facebook | Twitter | İletişim